MENU

Cena pogrzebu

Koszty pogrzebu

Wiele osób często po raz pierwszy w swoim życiu doświadcza smutnego obowiązku pożegnania bliskiej osoby. Jest to ciężkie duchowe przeżycie, dodatkowo niestety wiąże się również z kosztami jakie będziemy musieli my sami, czy wspólnie z pozostałymi członkami rodziny. ponieść. Na szczęście istnieje system ubezpieczeń społecznych i dobrowolnych, oraz opieka państwa, które w dużym stopniu nam w tym pomogą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakie koszty trzeba będzie ponieść i co wchodzi w ich skład. Bardzo wiele zależy od podjętych przez nas decyzji… Jaką decyzję podjąć, z czego można rezygnować, a co można zrobić, czy zamówić dodatkowo i w jakim budżecie możemy się poruszać…?

Na koszt pogrzebu składają się różne składniki. Aby zapewnić przejrzysty przegląd kosztów, jakie można ponieść, postaramy się wyjaśnić co się za tym kryje i co zalicza się do kosztów całego pogrzebu.

W sumie można wyróżnić podstawowe trzy kategorie kosztów pogrzebu:

Niektóre kroki wymagają od nas poniesienia kosztów, w celu uzyskania ważnych dokumentów. W takim przypadku dokonujemy koniecznych wpłat np. do urzędów stanu cywilnego, sanepidu, konsulatu, czy też biur tłumaczeń itp.

 1. opłaty cmentarne

  Opłaty cmentarne są pobierane przez zarządcę cmentarza, na przykład w Bogatyni opłaty pobiera M.Z.G.K. Bogatynia w imieniu Urzędu Miasta i Gminy. Koszty te różnią się, czasami nawet bardzo znacząco w zależności od rodzaju samego miejsca na cmentarzu, ale i od cmentarza, którego dotyczą. Obejmują one koszt zajęcia miejsca pod grób, a także opłaty ponoszone w dniu pochówku, takie jak wynajem kaplicy cmentarnej, opłaty za wjazd na cmentarz i inne.

 2. koszty pogrzebu

  Jest to suma wykonanych przez nas usług pogrzebowych i użytych do wykonania tej usługi towarów, takich jak trumna, urna, krzyż itp. wynikające aktualnego cennika.

 3. usługi i wydatki osób trzecich oraz nakłady

  Organizujemy również dla Państwa usługi osób trzecich, tj. towary i usługi, które nie są przez nas wykonywane. Należą do nich w skrócie na przykład: umówienie kapłana lub mistrza ceremonii, w zakresie oprawy muzycznej zamówienie organisty, trębacza, ewentualnie całej orkiestry. Bardzo często musimy nawiązać współpracę ze wskazanym przez państwa kamieniarzem, jeśli sprawa dotyczy pochówku do grobu już istniejącego i zagospodarowanego nagrobkiem. Odbiór, zapłata i dostarczenie do pogrzebu zamówionych przez państwa kwiatów i dekoracji ze wskazanej kwiaciarni.

  Opłacimy w państwa imieniu należności u innych firm pogrzebowych, wynikłe z realizacji już pewnych usług, gdy zgon nastąpił w innym mieście. Itp.

Chętnie doradzimy Państwu w zakresie możliwości i kosztów oraz wesprzemy w realizacji Państwa Życzeń.

Sala pożegnań
Sala pożegnań